Menu

Mieszkaniec

Nawigacja

Menu podstrona

Pozostałe aktualności:

Treść

MKRPA a COVID-19

MKRPA a COVID-19

 

      W roku 2020 Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych miała bardzo utrudnione działanie, w związku zaistniałą pandemią koronawirusa COVID-19. Mimo, że członkowie Komisji nie spotykali się bezpośrednio, to jednak prowadzili swą działalność w trybie online, udzielając porad terapeutycznych i wsparcia osobom zainteresowanym problemem alkoholowym czy narkotykowym poprzez rozmowy telefoniczne.

Utrudniona była też zaplanowana realizacja poszczególnych zadań, ale członkowie nie pozostawili swoich podopiecznych samym sobie. Mimo utrudnień Komisja pomogła umieścić kilka osób na tzw. detoksie (odtruciu)  w Toruniu i Świeciu oraz na oddziale odwykowym w celu podjęcia leczenia.

W miesiącu maju po złagodzeniu restrykcji wprowadzonych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wprowadzeniu kolejnych zezwoleń, terapeuci dyżurujący w punkcie terapeutycznym przyjmowali swoich petentów przy zachowaniu nadzwyczajnych obostrzeń sanitarno epidemiologicznych.

Ze względu na epidemię nie odbył się w Czerniewicach tradycyjny Dzień Dziecka na oddziale odwykowym, który Komisja wspiera ale nadal utrzymuje stały kontakt z oddziałem.

W tym roku nie odbyły się również wspierane przez MKRPA cykliczne  Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Częstochowie i w Licheniu, które odbywają się w miesiącach czerwcu i lipcu.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wsparła natomiast wniosek członków Grupy AA „Dobra Wola”, którzy zorganizowali w dniu 22 sierpnia 2020r. „Dekanalny Dzień Trzeźwości” w ogrodach parafialnych, który jednak ze względu na niepogodę, odbył się tym razem w Sali Domu Kapitulnego przy Konkatedrze, przy zachowaniu wszelkich norm i zaleceń sanitarno epidemiologicznych. W programie spotkania odbył się m.in.: wykład terapeutyczny terapeutki z Ośrodka Odwykowego w Czerniewicach, Msza Święta w intencji o trzeźwość w narodzie nie tylko w miesiącu trzeźwości lecz i na co dzień, a uczestnicy mogli podzielić się siłą, nadzieją i doświadczeniem z życia w trzeźwości.

MW

 

 

  • autor: TB

Wstecz

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl