Banery

• Samorządowy Informator SMS

Treść strony

„AS PIK najlepszy w Pucharze Kopernika ”

Trzeci Otwarty Turniej pn. „Puchar Kopernika w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 27.11.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie rekordową liczbę 94 graczy, (23 drużyny) z Chełmży, Torunia, Kinic, Chojnic, Klawkowa, Gniewu, Mikołajek, Luzina, Runowa, Jasnej i Sztumu. Wszystkich uczestników turnieju powitali: Burmistrz Miasta Chełmża – Jerzy Czerwiński, Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego – Wiesław Kazaniecki, Radny Powiatu Toruńskiego – Dariusz Meller i przedstawiciel Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o/ Toruń – Wojciech Szramowski, którzy byli fundatorami pucharów i głównych nagród rzeczowych. Trzy puchary ufundowała firma PPUH PLASTJAN. Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK” a następnie hymn „baśkarzy”. W turnieju rozegrano 4 rundy po 40 rozdań w kategorii indywidualnej i drużynowej. Najlepszą drużyną okazał się AS PIK I z Chełmży, w składzie: Edmund Kurzawski, Lech Orłowski, Sławomir Bejger i Roman Rzymski zdobywając 51 pkt. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Luzino I (50 pkt.), Skowronki Kinice (44pkt.), As Pik V z Chełmży (43 pkt.) i Borowiacy Chojnice (42 pkt.). Indywidualnie Puchar Kopernika zdobył Florian Kadukowski z drużyny As Pik V Chełmża, zdobywając 18 punktów. Na II miejscu uplasował się Michał Bruski (Skowronki Kinice) również 18 pkt., a III miejsce zdobył Iwo Słomiński (Atomy Gniew) – 16 pkt., i dalej w kolejności Rajmund Gafke (Luzino I), Edmund Kurzawski (As Pik I), Jan Nowacki (As Pik III). Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier Karcianych AS PIK z Chełmży i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - Chełmżyński Ośrodek Kultury.

W organizacji imprezy pomogli sponsorzy: Sklep „TYGRYSEK”, PPUH PLASTJAN, WINDOORS-TECHNIC