Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Poniedziałek 20 Lutego 2017

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Leona, Ludmiły, Ludomiły

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

 • fundusze europejskie
 • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

 • obiekt Flash - półmaraton 2017

Treść strony

Wnioski o dofinansowanie na montaż Instalacji OZE Szanowni Mieszkańcy,

Burmistrz Miasta Chełmży informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.
Zaproszenie na spotkanie Zaproszenie na spotkanie nt. Rewitalizacji społeczno - gospodarczej miasta Chełmży w kontekście problemów i potrzeb przedsiębiorców
CENTRALIZACJA VAT Z dniem 1 stycznia 2017 r. Gmina Miasto Chełmża wprowadziła skonsolidowane rozliczenia z tytułu podatku od towarów i usług obejmujące czynności prowadzone przez jednostki organizacyjne gminy miasta Chełmży.
Wiadomości z Ratusza Wiadomości z Ratusza - luty 2017r.
Ferie zimowe w Bibliotece i ChOK Ferie zimowe w Bibliotece i ChOK

Burmistrz Miasta Chełmży

zaprasza

na XV edycję Półmaratonu Chełmżyńskiego wraz z Chełmżyńską Dziesiątką

biegi odbędą się w dniu

1 maja 2017 r.

rozpoczęcie biegów godz. 9.45

Więcej informacji oraz zapisy na stronach:

https://elektronicznezapisy.pl oraz http://www.maratonypolskie.pl/

 

Burmistrz Miasta

Towarzystwo Przyjaciół Chełmży

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

zapraszają

na spotkanie z Feliksem Stolkowskim

pt. „Sczanieccy w Chełmży”, które odbędzie się w bibliotece 3 lutego o godzinie 17:00.

W bibliotece odbędzie się spotkanie z Feliksem Stolkowskim i prezentacja projektu książki oraz fotografii Chełmży wykonanych przez Sczanieckich z Nawry. Zaprezentowane zostaną m.in fotografie katedry przed spaleniem w 1950 r. oraz zdjęcia pożaru i po spaleniu kościoła.

Serdecznie zapraszamy

Ankieta - rewitalizacja Szanowni Państwo,

zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest pogłębienie diagnozy obszaru zdegradowanego, który będzie podlegać rewitalizacji w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Chełmży na lata 2016-2023.

Serdecznie zapraszam mieszkańców Chełmży do wzięcia udziału w Apelu Poległych ,

w związku z 97 rocznicą Wyzwolenia Chełmży.

Uroczystość odbędzie się w dniu

20 stycznia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00

na Rynku miasta.

 

 

mgr Jerzy Czerwiński

Burmistrz Chełmży

Budżet obywatelski powiatu toruńskiego – wyniki Zakończono liczenie i weryfikację głosów oddanych w II edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Z puli lokalnej, w naszym mieście, do realizacji zostało przeznaczone zadanie pn. „Dzień Sąsiada – piknik rodzinny”. Zadanie polega na organizacji imprezy „Dzień Sąsiada” na osiedlu Jana Pawła II podczas, której zaprezentują się zespoły muzyczne z regiony oraz twórcy ludowi z miasta Chełmża. Na rzeczone zadanie oddano 105 głosów, z czego 102 to głosy ważne. Szacunkowy koszt realizacji zadania wynosi 17 200 zł.
Informacja o Narodowym Spisie Powszechnym URZĄD STATYSTYCZNY w BYDGOSZCZY

Informuje, iż w 2021 r. odbędzie się kolejna edycja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Chcąc jak najlepiej przygotować się do realizacji tego ważnego zadania, jakim jest Spis Powszechny, Główny Urząd Statystyczny prowadzi konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym Spisie. Udział w konsultacjach jest niezwykle istotny, ponieważ zebrane opinie pomogą w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby.
„AS PIK najlepszy w Pucharze Kopernika ” Trzeci Otwarty Turniej pn. „Puchar Kopernika w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 27.11.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie rekordową liczbę 94 graczy.
 • plakat
  plakat
Budżet obywatelski – edycja II – zaczynamy ! 6 siłowni plenerowych, boisko do siatkówki plażowej, koncerty muzyczne, turnieje sportowe, liczne warsztaty kulinarne to tylko niektóre projekty, których realizacja sfinansowana była z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
„ Świecie nasz…” X Przegląd Piosenki „ Świecie nasz…” odbył się w piątek 25.11.br. w sali imprezowej Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury.
110 rocznica urodzin Antoniego Depczyńskiego 18 listopada minęła 110 rocznica urodzin chełmżyńskiego bohatera.
Orszak Trzech Króli 2017 Już po raz czwarty mieszkańcy wszystkich miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli 2017, będą mogli wygrać dla swojego orszaku WIELBŁĄDA!
Uwaga! Samoobrona Kobiet Od listopada rusza I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony.
Ogłoszenie o naborze wniosków na rozwijanie działalności gospodarczej Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.
Ogłoszenie o naborze wniosków na podejmowanie działalności gospodarczej Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku

informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania

19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”,
Budżet obywatelski powiatu toruńskiego 2017

Rozpoczęło się głosowanie na pozytywnie zweryfikowane zadania planowane do realizacji z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w 2017 r. Pełnoletni mieszkaniec powiatu toruńskiego ma do dyspozycji dwa głosy – jeden głos możne oddać na zadanie z gminy w której mieszka, a drugi na wybrane zadanie z puli powiatowej. Głosowanie trwa od 9 do 30 listopada 2016r. 

Więcej informacji pod adresem: 

http://www.powiattorunski.pl/8157,budzet-obywatelski.html?tresc=71023

Wsparcie finansowe na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej

Lokalna Grupa Działania organizuje szkolenia z zakresu przygotowania wniosków o przyznanie pomocy na podejmowanie lub rozwijanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje o terminach i miejscach szkoleń w zamieszczonych poniżej zaproszeniach.

Zaproszenie Chełmża

Zaproszenie Łysomice

BUDŻET OBYWATELSKI 2017 – wyniki głosowania Na posiedzeniu w dniach 17-20 października 2016 r., komisja do ustalenia wyników głosowania w ramach budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży na rok 2017, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Chełmży ustaliła, że w urnach do głosowania zlokalizowanych w punktach do głosowania znajdowało się łącznie 4 452 kart do głosowania.
Nadzwyczajne liczenie dzików. W związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń (ASF), w dniach 20-25 października 2016 r., prowadzona będzie w regionie kujawsko-pomorskim inwentaryzacja dzików.
BUDŻET OBYWATELSKI – komunikat

W związku z pytaniami dotyczącymi zasada głosowania w ramach budżetu obywatelskiego przypomina się, iż zgodnie z § 13 ust. 6 i 7 Regulaminu budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży oraz informacją zawartą na karcie do głosowania, głosujący może oddać głos maksymalnie na 3 różne zadania umieszczone na karcie do głosowania. Głosujący może postawić znak „X” przy jednym, dwu lub trzech różnych zadaniach na jednej karcie do głosowania.

Budżet obywatelski – zaczynamy głosowanie! Zgodnie z harmonogramem realizacji budżetu obywatelskiego na rok 2017 zaczynamy głosowanie na projekty, które pozytywnie przeszły proces weryfikacji.
Propozycje zadań w ramach budżetu obywatelskiego w 2017 roku.
Budżet obywatelski powiatu toruńskiego – edycja II – zaczynamy ! Sześć siłowni plenerowych, boisko do siatkówki plażowej, koncerty muzyczne, turnieje sportowe, liczne warsztaty kulinarne to tylko niektóre projekty, których realizacja sfinansowana była z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

XXVI Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży. W dniu 17 września br. odbył się XXVI Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży.
Informacja o przeprowadzeniu akcji przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2016" Informacja o przeprowadzeniu akcji przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2016"
KOMUNIKAT o wyznaczonych punktach, w których będą dostępne karty do głosowania

Zgodnie z § 13 pkt 4 Regulaminu budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży głosowanie, w tym wydanie kart do głosowania, odbywa się w punktach wyznaczonych przez Burmistrza Miasta. W roku bieżącym karty te będą dostępne od 3 października 2016 r., a pobierać je będzie można w sekretariacie Urzędu Miasta Chełmży oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w godzinach ich pracy. Urny do głosowania znajdować się będą na korytarzach tych jednostek. Dopuszcza się również karty do głosowania samodzielnie wydrukowane przez głosującego ze strony internetowej miasta Chełmży.

drukuj (KOMUNIKAT o wyznaczonych punktach, w których będą dostępne karty do głosowania)

XXVI Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży Twierdza Toruń FORT IV
Jerzy Czerwiński Burmistrz Miasta Chełmży zaprasza do uczestnictwa w XXVI rajdzie rowerowym z tematem przewodnim: Spotkanie z historią militarną miasta Toruń.
Siatkarze z Chełmży Zakończyły się emocje związane z występami siatkarzy KS Chełmża. Prezes Klubu Pan Dariusz Holc poprosił o opublikowanie pisma, które nadesłał w dniu 10 sierpnia do tut. Urzędu.
Nowa strona internetowa ZUS Nowa strona internetowa ZUS
UWAGA!!!! Nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

INFORMUJEMY, IŻ OD DNIA 8 LIPCA 2016 r. OBOWIĄZUJE NOWY DRUK DEKLARACJI O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI, KTÓRY MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY INTERNETOWEJ URZĘDU MIASTA CHEŁMŻY www.bip.chelmza.pl (zakładka z lewej strony - dokumenty do pobrania, formularze) ORAZ W SIEDZIBIE TUT. URZĘDU, MAŁY RATUSZ, I PIĘTRO POKÓJ NUMER 18.

Nowy wzór deklaracji jest wymagany w przypadku zmiany danych zawartych w dotychczas złożonych w tutejszym Urzędzie deklaracji lub w przypadku złożenia deklaracji po raz pierwszy.

KOMUNIKAT Budżet obywatelski w 2017 r
KOMUNIKAT w sprawie Programu KAWKA III KOMUNIKAT w sprawie Programu KAWKA III
„Aktywny Samorząd” 2016 r. Na co można uzyskać pomoc finansową w 2016 roku
Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż lokali mieszkalnych przy ul. Sikorskiego 50 i ul. Strzeleckiej 4 Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż lokali mieszkalnych przy ul. Sikorskiego 50 i ul. Strzeleckiej 4
Jak pozyskać środki w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR)? Jeśli masz pomysł na ciekawy projekt i szukasz źródła dofinansowania zajrzyj do LSR Ziemi Gotyku dla obszaru Gmin Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie oraz Miasta Chełmża.
Festyn militarny W ramach organizowanego przez Polskę szczytu NATO w dniach 08-09.07.2016r.na Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Toruniu odbędzie się festyn militarny.
Lech Orłowski Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki W dniu 18.06.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się X i zarazem finałowy, turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”. O miano najlepszego gracza walczyło 33 zawodników.
OGŁOSZENIE O NABORZE KANDYDATÓW NA WOLNE STANOWISKO PRACY W BIURZE LGD Zarząd Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku, z siedzibą w Brąchnówku 18, 87-140 Chełmża, ogłasza nabór otwarty na wolne stanowisko pracy


specjalista ds. obsługi projektów
Film promujący miasto Chełmża

W IMIENIU WŁADZ MIASTA CHCIAŁBYM SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM PONIŻEJ WYMIENIONYM SPONSOROM ZA POMOC W ORGANIZACJI XIV PÓŁMARATONU CHEŁMŻYŃSKIEGO W DNIU 30 KWIETNIA 2016 r.

 • FIRMA ECO – POL PANA DARIUSZA ORZECHOWSKIEGO Z PRUSZCZA
 • BANK SPÓŁDZIELCZY W CHEŁMNIE ODDZIAŁ W CHEŁMŻY
 • STAROSTWO POWIATOWE W TORUNIU
 • FIRMA BRESSE POL SO. Z O.O. ( SIEĆ SKLEPÓW POLO MARKET )
 • LOTEK PW HURTOWNIA PIWA I NAPOJÓW TORUŃ, UL. CHROBREGO 40/40A
 • FHU JAROSŁAW GRABOWSKI „DELIKATESY DLA KOWALSKIEGO”
 • BANK SPÓŁDZIELCZY W BRODNICY ODDZIAŁ W CHEŁMŻY
 • PHP „FRANK” Z CHEŁMŻY
 • PIEKARNIA „TRADYCJA” Z CHEŁMŻY
 • AGENCJA UBEZPIECZENIOWA W.TRAWIŃSKI PRZY UL. KOŚCIUSZKI 1 W CHEŁMŻY.
 • FIRMA „MAGUIN” Z CHEŁMŻY
 • ARRIVA RP SP.Z O.O.
 • BANK PKO BP ODDZIAŁ W CHEŁMŻY
 • STACJA PALIW ORLEN W BROWINIE PAN TOMASZ AUGUSTYNIAK
 • STACJA PALIW PANA ZBIGNIEWA LEGUTKO W CHEŁMŻY PRZY UL. DWORCOWEJ 26
 • NORDZUCKER POLSKA CUKROWNIA CHEŁMŻA S.A.
 • FIRMA PLAST JAN - PIOTR DZIELSKI, JAN WEISBRÓT Z CHEŁMŻY, UL. DWORCOWA 6

Burmistrz Chełmży

Jerzy Czerwiński

drukuj ()

DNI KULTURY MOŁDAWSKIEJ 24 maja stanie się DNIEM KULTURY MOŁDAWSKIEJ. O godz. 9:00 w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie dzieci i młodzieży z gośćmi z Mołdawii, którzy przybędą na zaproszenie gimnazjalistów z Głuchowa. Ta niecodzienna lekcja pozwoli przybliżyć młodemu pokoleniu kulturę i sztukę naszych gości. Uczniowie będą mogli przyjrzeć się strojom ludowym, podziwiać tańce ludowe, poznać tradycję picia herbaty na Wschodzie i smak tradycyjnej mamałygi. Spotkanie poprowadzi dr Barbara Łaukajtys i Lila Górska ( gość Mołdawii ).
Głosuj na siłownię terenową od Nestlé w Chełmży! Głosuj na siłownię terenową od Nestlé w Chełmży!
Uprzejmie informuję, iż można oddawać głosy na terenową siłownię w Chełmży.
Zgłoszone lokalizacje to: Bulwar 1000-lecia ; ul. 3 Maja 18 oraz skrzyżowanie Piastowskiej i Słowackiego.
„Puchar Chełmży w Czarną Baśkę” Trzeci Otwarty Turniej pn. „Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 24.04.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 71 graczy (17 drużyn) z Chełmży, Torunia, Grzywny, Łysomic, Chojnic, Klawkowa, Gniewu, Mikołajek, Kamionek, Pluskowęs, Wejherowa, Gdańska i Sztumu.

KOMUNIKAT

W związku z organizacją XIV Półmaratonu Chełmżyńskiego oraz biegów ulicznych dla dzieci w dniu 30 kwietnia 2016 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W tym dniu w godzinach od 9.30 do 13.00 zamknięty będzie całkowicie wjazd do centrum miasta. Ponadto proszę wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności gdyż bieg będzie odbywał się przy otwartym ruchu kołowym.

Osoby parkujące samochody na Rynku będą miały utrudniony wyjazd w tym dniu w godz. od 9:30 do 13:00

 

organizatorzy

INFORMACJA O ZAKAZIE WYPALANIA TRAW W związku z nastaniem okresu wiosennego, corocznie powtarza się problem wypalania traw na łąkach, przydrożnych rowach, skarpach, nieużytkach, poboczach kolejowych i innych terenach. Taka sytuacja powoduje występowanie pożarów skutkujących dużymi stratami materialnymi.
Decydujesz, pomagamy” – program grantowy dla wszystkich organizacji pozarządowych Decydujesz, pomagamy” –

program grantowy dla wszystkich organizacji pozarządowych
Rejon dystrybucji Toruń informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej Rejon dystrybucji Toruń informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej
Budżet obywatelski Uprzejmie informujemy, iż powiat toruński po raz pierwszy przystąpił do realizacji budżetu obywatelskiego – budżetu, w którym to mieszkańcy powiatu decydują o przeznaczeniu środków finansowych.
Rodzina 500 plus

 

 

Druki wniosków „Rodzina 500 plus”

dostępne będą w Miejskim Ośrodku Pomocy

Społecznej w Chełmży ul. Gen J. Hallera 19

oraz na stronie internetowej MOPS-u

www.mops.chelmza.pl

od dnia 15 marca 2016 r.

 

 

następna strona »

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

 • Ziemia gotyku
 • mikroporady.pl
 • Epuap2
 • Profil zaufany

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1613075 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.